Budocentrum Letovice

Budocentrum LetoviceBudocentrum LetoviceŠkola bojových umění - Budocentrum Letovice – se zabývá výukou JU-JUTSU KODOKAN JUDO a DENTO KARATE-DO.
Je organizovaná v Českém svazu juda, České unii Dento Karate-do. Na místní úrovni je zastřešena TJ Sokol Letovice a Městským domem dětí Letovice.

Trenéři

//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/user.pngarch. Emil Haška
//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/tel.png+420 603 801 718
//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/mail.pngarch.Emil.Haska@seznam.cz

//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/user.pngIng. Milan Haška, Ph.D.
//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/tel.png+420 605 254 998
//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/mail.pngmilan.haska@volny.cz


//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/user.pngMiroslav Haška
//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/tel.png+420 736 695 908
//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/mail.pngmhas.jujutsu@gmail.com

Trenéři pro děti a mládež při SVČ Letokruh Letovice

//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/user.pngJiří Buš

//galerie.cudk.cz/Obsah/Ikony/user.pngGabriela Leflerová

Tréninky

DenZačátekKonecTělocvična
Středa
pro děti a mládež
Vede: Jiří Buš a Gabriela Leflerová
16:0017:30DOJO SVČ Letokruh Letovice
17:3019:00DOJO SVČ Letokruh Letovice
Pátek
pro mládež (pokročilé) a dospělé
Vede: Miroslav Haška
18:0020:00Tělocvična ZŠ Komenského Letovice


Tréninky jsou vedeny dle etického odkazu mistrů Gichina Funakoshi a Jigoro Kano.

Obsah výuky

JU-JUTSU

Jigoro KanoJigoro Kano„Jemné umění“ je bojové umění, které vzniklo pro potřeby japonské vojenské kasty „SAMURAJ“. Japonští válečníci (Samurajové) bojovali obvykle dvěma meči (dále zejména užívali kopí a luk). Pro řešení situací, kdy Samuraj nemohl použít zbraní, byl během doby vypracován systém boje beze zbraně. Tento původní systém nazývaný Kumiuči byl počátečním stádiem vývoje Ju-jutsu, které nabylo své systematické podoby v druhé polovině 16. století. Filosofický základ Ju-jutsu je položen na ideálu BUŠI-DO (cesta válečníka), kodexu cti Samurajů.

JUDO

„Jemná cesta“ je jednou z moderních škol JU-JUTSU. Ve druhé polovině 20. se JUDO transformovalo v olympijský sport. Zakladatelem JUDO byl profesor Dr. Jigoro Kano, který jej založil v roce 1882 vybráním technik ze starých škol JU-JUTSU. Do systému Judo zařadil techniky, při kterých by nemělo docházet ke zranění, pokud se dodrží metodika jejich provádění.

Celý název tohoto umění je KODOKAN JUDO, jehož základním bojovým principem je využití energie soupeře (útočníka) pro jeho poražení (podrobení). Vítězství je v KODOKAN JUDO dosahováno pomocí tří základních skupin technik, kterými jsou NAGE-WAZA obsahující techniky hodů a strhů, dále pak KATAME-WAZA obsahující techniky držení, páčení a škrcení, třetí skupinou je ATEMI-WAZA obsahující techniky úderů, seků a tlaků na citlivá místa. ATEMI-WAZA je využívána především v KATA KODOKAN JUDO.

DENTO KARATE-DO

„Cesta prázdné ruky“ je staré okinawské bojové umění. Důležitým datem pro vývoj KARATE-DO a Okinawy vůbec byl rok 1609, ve kterém začala okupace Okinawy Japonci (klanem Satsuma). Karate-do a Kobudo se staly jedinými zbraněmi v rukou Okinawanů v boji proti dobře vyzbrojeným a vycvičeným okupantům, Satsuma samurajům.

Díky těmto podmínkám se Karate-do vyvinulo v efektivní bojové umění. DENTO KARATE-DO používá lidské tělo k tomu, aby prostřednictvím technik sebeobrany, umožnilo dosáhnout optimálního psychického a fyzického rozvoje jedince. Techniky tradičního KARATE-DO spočívají v zaměření se na psychickou a fyzickou kontrolu těla a na schopnost koncentrace celkové tělesné síly. Využívá zejména bloky, údery, seky a kopy, ale také techniky páčení, škrcení a hodů v kombinaci s jinými příbuznými pohyby.

Cestou hledání lepší techniky rozšiřuje člověk svoje schopnosti ve všech směrech. Hledání vývoje cestou tradičního KARATE-DO nemá žádných hranic.

© Copyright 2024 ČUDK. Všechna práva vyhrazena.

Designed & Created by Vones.org

Loading