Česká unie Dento Karate-do (ČUDK)

sdružuje zájemce o studium tradičního Karate-do.

Dento Karate-do je uměním všestranného harmonického rozvoje jedince prostřednictvím opravdového studia techniky, je cestou hledání absolutní pravdy prostřednictvím fyzické praxe.

Hledání vývoje cestou studia Dento Karate-do nemá žádných hranic.

Budocentrum Letovice


Budocentrum LetoviceŠkola bojových umění - Budocentrum Letovice – se zabývá výukou JU-JUTSU, KODOKAN JUDO a DENTO KARATE-DO.
Je organizovaná v Českém svazu juda, České unii Dento Karate-do. Na místní úrovni je zastřešena TJ Sokol Letovice a SVČ Letokruh Letovice.

Tréninky v tělocvičně ZŠ Komenského a SVČ Letokruh Letovice

Rozpis tréninků:

Středa:
pro děti a mládež
I. trénink 16:00 - 17:30
II. trénink 17:30 - 19:00
DOJO SVČ Letokruh Letovice
Vede: Jiří Buš a Gabriela Leflerová

Pátek:
pro mládež (pokročilé) a dospělé
I. trénink 18:00 - 20:00
Tělocvična ZŠ Komenského Letovice
Vede: Miroslav Haška

Tréninky jsou vedeny dle etického odkazu mistrů Gichina Funakoshi a Jigoro Kano.

Letovice hledejte na sever od Brna, cca 45 km.


Zvětšit mapu


Trenéři, kontakty

Budocentrum Letovice
arch. Emil Haška
7. Dan Ju-jutsu,
6. Dan Kodokan Judo,
trenér, zkušební komisař a rozhodčí I. třídy

Telefon: 516 474 104
Mobil: 603 290 014
E-mail: arch.Emil.Haska@seznam.cz

Ing. Milan Haška, Ph.D.
5. Dan Ju-jutsu, 3. Dan Dento Karate-do,
1. Dan Kodokan Judo
trenér a zkušební komisař I. třídy

Mobil: 605 254 998
E-mail: milan.haska@volny.cz

Miroslav Haška
5. Dan Ju-jutsu, 2. Dan Dento Karate-do
1. Dan Kodokan Judo
trenér a zkušební komisař I. třídy

Mobil: 603 801 718
E-mail: mhas.jujutsu@gmail.com

Trenéři pro děti a mládež při SVČ Letokruh Letovice
Jiří Buš
1. Dan Ju-jutsu,
trenér IV. třídy


Gabriela Leflerová
3. Kyu Ju-jutsu,
trenér IV. třídy


Obsah výuky

Kano
JU-JUTSU – “Jemné umění” je bojové umění, které vzniklo pro potřeby japonské vojenské kasty “SAMURAJ”. Japonští válečníci (Samurajové) bojovali obvykle dvěma meči (dále zejména užívali kopí a luk). Pro řešení situací, kdy Samuraj nemohl použít zbraní, byl během doby vypracován systém boje beze zbraně. Tento původní systém nazývaný Kumiuči byl počátečním stádiem vývoje Ju-jutsu, které nabylo své systematické podoby v druhé polovině 16. století. Filosofický základ Ju-jutsu je položen na ideálu BUŠI-DO (cesta válečníka), kodexu cti Samurajů.

JUDO – “Jemná cesta” je jednou z moderních škol JU-JUTSU. Ve druhé polovině 20. se JUDO transformovalo v olympijský sport. Zakladatelem JUDO byl profesor Dr. Jigoro Kano, který jej založil v roce 1882 vybráním technik ze starých škol JU-JUTSU. Do systému Judo zařadil techniky, při kterých by nemělo docházet ke zranění, pokud se dodrží metodika jejich provádění.

Celý název tohoto umění je KODOKAN JUDO, jehož základním bojovým principem je využití energie soupeře (útočníka) pro jeho poražení (podrobení). Vítězství je v KODOKAN JUDO dosahováno pomocí tří základních skupin technik, kterými jsou NAGE-WAZA obsahující techniky hodů a strhů, dále pak KATAME-WAZA obsahující techniky držení, páčení a škrcení, třetí skupinou je ATEMI-WAZA obsahující techniky úderů, seků a tlaků na citlivá místa. ATEMI-WAZA je využívána především v KATA KODOKAN JUDO.

DENTO KARATE-DO – “Cesta prázdné ruky” je staré okinawské bojové umění. Důležitým datem pro vývoj KARATE-DO a Okinawy vůbec byl rok 1609, ve kterém začala okupace Okinawy Japonci (klanem Satsuma). Karate-do a Kobudo se staly jedinými zbraněmi v rukou Okinawanů v boji proti dobře vyzbrojeným a vycvičeným okupantům, Satsuma samurajům.

Díky těmto podmínkám se Karate-do vyvinulo v efektivní bojové umění. DENTO KARATE-DO používá lidské tělo k tomu, aby prostřednictvím technik sebeobrany, umožnilo dosáhnout optimálního psychického a fyzického rozvoje jedince. Techniky tradičního KARATE-DO spočívají v zaměření se na psychickou a fyzickou kontrolu těla a na schopnost koncentrace celkové tělesné síly. Využívá zejména bloky, údery, seky a kopy, ale také techniky páčení, škrcení a hodů v kombinaci s jinými příbuznými pohyby.

Cestou hledání lepší techniky rozšiřuje člověk svoje schopnosti ve všech směrech. Hledání vývoje cestou tradičního KARATE-DO nemá žádných hranic.